Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu PSSE Zawiercie Logo Fundusze Europejskie, Unia Europejska
Antykorupcja
Poradnik antykorupcyjny dla urzędników. Nie wiesz jak się zachować gdy ktoś proponuje Ci łapówkę lub ją wymusza? Nie masz pojęcia na czym polega sprzedajność i przekupstwo? Zajrzyj do poradnika antykorupcyjnego przygotowanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Z inicjatywy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika został przygotowany 'Poradnik Antykorupcyjny dla Urzędników'. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do osób pracujących w administracji państwowej i samorządowej. Podręcznik przedstawia podstawowe pojęcia korupcyjne. Wskazuje różnice pomiędzy funkcjonariuszem publicznym, a osobą pełniącą funkcję publiczną oraz wyjaśnia co to jest korzyść majątkowa, a co rozumiemy pod pojęciem korzyści osobistej. Czytelnicy z pewnością znajdą tam 'życiowe' przykłady przestępstw korupcyjnych oraz odpowiedź na pytania o różnice między nepotyzmem, a kumoterstwem czy też przekroczeniem uprawnień, a niedopełnieniem obowiązków. Wszyscy urzędnicy po lekturze podręcznika powinni doskonale wiedzieć jak należy postępować w sytuacji gdy otrzymują propozycję korupcyjną - co w takim momencie powinni zrobić, a czego robić nie mogą.
Antykorupcja
Poradnik antykorupcyjny dla przedsiębiorców. Przedsiębiorca w środowisku zagrożeń korupcyjnych. Publikacja jest kontynuacją starań Centralnego Biura Antykorupcyjnego do usystematyzowania wiedzy z zakresu zagrożeń korupcyjnych w świecie biznesu. Prezentuje przepisy prawa oraz algorytmy postępowania w sytuacjach korupcyjnych.
Antykorupcja

Walidacja strony: XHTML 1.0, CSS. Kontakt: informatyk.